Продавець ECO-OBIGRIV (тримаємо якість з 2011р.) розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
508 відгуків
Великий розпродаж на одяг з підігрівом, знижки до 60%.Детальніше

Вибачте, ви звернулись в не робочий час. Вашу заявку буде оброблено в найближчий робочий день.. Але, якщо вам дуже терміново потрібен товар – просимо оформити замовлення та в примітці зазначити: Терміново! Хочу отримати до...." По можливості ми обробимо та відправимо її позачергово. Приємного вам відпочинку та будьте здорові :)

+380 (50) 100-01-36
+380 (96) 004-77-44
Інтернет-магазин альтернативного опалення та енергозбереження "Еко-обігрів"

Що таке інфрачервоні промені?

Що таке інфрачервоні промені?

Відсутність адекватної відповіді на це питання часто заважає нам зробити правильний вибір на користь приладів, заснованих на принципі інфрачервоного випромінювання. Перше питання, чи не шкідливо ІЧ-опалення.Інші питання стосуються засмаги, радіації та інших «білих плям» в шкільному курсі фізики. Насправді, все набагато простіше і набагато цікавіше.

Природу інфрачервоного випромінювання, яке здатне гріти і зцілювати людину, переносити інформацію без обмежень у просторі і часі, для вивчення якого в Європі побудували величезний андронний колайдер на мільярди доларів, переосмислюють по новому.

ІЧ-промені ― це потоки квантів електромагнітного випромінювання в природному для всього живого діапазоні. ІЧ-промені підкоряються законам оптики і мають ту ж природу, що і видиме світло. Ці промені займають спектр між червоним видимим світлом (довжина хвилі 0,74 мкм) і короткохвильовим радіовипромінюванням (1-2 мм).

ІЧ-хвилі по довжині прийнято розділяти на 3 діапазони:
    
* ― Ближні (від видимого світла) ― 0,74-1 мкм,
    
* ― Середні ― 1,4-3 мкм
    
* ― Далекі ― 3-50 мкм.

Ще їх називають короткими, середніми і довгими хвилями.


ІЧ-промені продукуються усіма теплими твердими і рідкими тілами. При цьому довжина випромінюваної хвилі залежить від температури тіла ― чим температура вища, тим коротше хвилі і вище інтенсивність випромінювання. Тіло людини, поки він живий, також випромінює інфрачервоні промені.

При підвищенні температури тіла випромінювання зміщуються у видиму частину спектра, а предмет спочатку здається темно-червоним, потім червоним, жовтим і, нарешті, при високих температурах ― білим. Для наочності можна порівняти розпечену дверцята в печі або лампу розжарювання.

На такому простому прикладі можна розібратися в плутанині з термінами, яка утворилася з появою на ринку ІК-обігрівачів. Бо один виробник пише, що його обігрівачі інфрачервоні, інший стверджує ― що вони довгохвильові, третій ― що темні, четвертий ― що світлі. Так от, всі вони є інфрачервоними, але випромінюють хвилі довжиною приблизно від 1 до 20 мкм.Ті, які мають невисоку температуру випромінюючої поверхні ― є довгохвильовими або ще їх називають темними. У свою чергу короткохвильові випромінювачі з максимальною температурою понад 800 ° С називають білими або світлими.

Властивості ІЧ-випромінювання

Інфрачервоне випромінювання хоча і підкоряється законам оптики, однак оптичні властивості речовин (їх прозорість, коефіцієнт відбиття, коефіцієнт заломлення) в інфрачервоному спектрі, істотно відрізняються від тих же властивостей у звичній для нас видимій області.

Наприклад, шар води товщиною в кілька сантиметрів непрозорий для інфрачервоного випромінювання з довжиною хвилі більше 1 мкм, у зв'язку з чим вода часто використовується як теплозахисний фільтр.А пластина кремнію, яка непрозора у видимій області, прозора в інфрачервоній.

У більшості металів відбивна здатність для інфрачервоного випромінювання значно сильніше, ніж для видимого світла і зростає із збільшенням довжини хвилі інфрачервоного випромінювання. Скажімо, коефіцієнт відбиття алюмінію, золота, срібла і міді при довжині хвилі близько 10 мкм досягає 98%.

Через повітря ІЧ-промені проходять майже безперешкодно. Тобто молекули азоту і кисень самі по собі ІЧ-випромінювання не поглинають, а лише дещо послаблюють в результаті розсіювання.

Всі тверді тіла, як говорилося вище, мають властивість як випромінювати, так і поглинати енергію. Наприклад, Земля, прогріта сонячними ІЧ-променями, випромінює її в діапазоні від 7 до 14 мкм з піком інтенсивності близько 10 мкм. Організм людини також не є винятком з цього правила ― він випромінює інфрачервоні промені в діапазоні від 3 до 50 мкм з піком у 9,6 мкм. Причому не тільки випромінює, але і інтенсивно поглинає ― при довжині хвилі 9,6 мкм вони найбільш глибоко проникають в тіло.Фахівці в такому випадку констатують ефект резонансу. Саме на цій властивості ІЧ-випромінювання заснований ефект теплового лікування ― біорезонансної терапії, яка широко використовується в фізіотерапевтичних кабінетах. У наші дні в основу інтегративної медицини також певною мірою покладені принципи ІЧ-випромінювання.

Крім того, учені все більше схиляються до того, що фітотерапія ― це ніщо інше, як використання здатності рослин утримувати і віддавати кванти енергії в певній частоті.

Джерелами енергії для практичного застосування ІЧ-опалення сьогодні служить електроенергія, природний газ, рідке паливо (керосин) або гаряча вода.

Основний асортимент приладів ІЧ-нагріву представлений:
- ІЧ-нагрівачами газового типу ― дорогі і громіздкі конструкції, більше підходять для промислових приміщень;
- Електричними ІЧ-нагрівачами різних типів ― від тонких нагрівальних плівок до різного роду і розміру панелей для монтажу на будь-які поверхні п приміщенні;
- ІЧ-термопанелями, по яких протікає вода, яка нагрівається будь-яким котлом або парогенератором.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner