Корзина
Дарим сертификат 600грн к покупке! 3-й конвектор в подарок!Подробнее
Интернет-магазин альтернативного отопления и энергосбережения "Эко-обогрев"
+38096-004-77-44
+380960047744
+380501000136
+380892501048

Які є види енергоефективних будинків

Які є види енергоефективних будинків

У сучасному світі енергозберігаючим вважається будинок, рівень енергоспоживання якого не перевищує 70 кВт∙год/м² в рік. 

У Швейцарії енергозберігаючим вважається будинок побудований за стандартом «міненерджі»(MINERGIE ― P). Такий стандарт передбачає розрахунковий показник потреби енергії для опалення, гарячого водопостачання та вентиляції у розмірі 38 кВт-год/м2 на рік, споживання первинної енергії на рівні не більше 90%, а також обов'язкове використання контрольованої вентиляції з рекуперацією тепла. 

Південний Тіроль ― автономна провінція Італії – теж має власні стандарти енергозбереження. Південно-тірольський кліматичний будинок зводиться з безпечних для здоров'я людей і навколишнього середовища будівельних матеріалів, опалюється за допомогою поновлюваних енергоносіїв і споживає до 50 кВт-год/м² теплової енергії на рік. 

 Зараз у італійській провінції будинки низького енергоспоживання поділяють на три класи: кліматичний будинок А, B або C. В залежності від того, якому стандарту відповідає будинок, держава видає його власнику спеціальну табличку з відповідним позначенням.З 2005 року кліматичний будинок класу "C" у південному Тіролі перетворився на обов’язковий мінімальний будівельний стандарт для новобудов. 

У Німеччині найбільше енергоефективних будинків зводиться за стандартом KfW-55 і KfW-70. Абревіатура походить від назви державного банку «Kreditanstalt für Wiederaufbau», а цифра означає максимально допустимий процент річного споживання первинної енергії (Qp) і втрат тепла при теплопередачі (HT) будинку від мінімальних показників, встановлених актуальним німецьким розпорядженням про енергозбереження. При цьому річне споживання первинної енергії у будинку зведеному за стандартом KfW-55 не повинно перевищувати 40 кВт∙год/м², а за стандартом KfW-70 ― 60 кВт∙год/м² корисної площі будівлі (AN). 

Такі позначення енергозберігаючих будинків, як 3х-літровий або Х-літровий будинок, де Х – може мати будь-яке значення – у Німеччині законодавчо не затверджені. Цифри в таких позначеннях відповідають за обсяг споживання теплової енергії для опалення. Приміром, щорічно 3х-літровий будинок споживає не більше 30 кВт/год теплової енергії на квадратний метр корисної площі, що відповідає приблизно 3 літрам рідкого палива на квадратний метр на рік. 

Лише енергозберігаюче житло побудоване застандартом пасивний будинок має сьогодні стабільно незмінні параметри у всій Європі. Показники пасивного будинку були раз і назавжди встановлені для всіх будівельних конструкцій Інститутом пасивного будинку в м. Дармштадт. 

Так, енергоспоживання пасивного будинку становить 15 кВт-год/м² на рік. При його зведенні також необхідно дотримуватись наступних параметрів: 

- оболонка будівлі з підвищеною теплоізоляцією U < 15 кВт/м² на рік; 

- запобігання наявності містків холоду; 

- компактна форма будівельної споруди; 

- пасивне використання сонячної енергії завдяки орієнтації будівлі на південь і відсутності затінення; 

- поліпшені склопакети зі спеціальними профілями і коефіцієнтом теплопередачі вікна UW < 0,8 Вт/м²;  коефіцієнтом енергопроникності g-Wert близько 50%; 

- герметичність будинку на рівні n50 < 0,6/рік; 

- рекуперація тепла з відпрацьованого повітря, рівень повернення тепла > 75%; 

- високоефективні пристрої з економії електроенергії для домашнього господарства; 

- підігрів води за допомогою сонячних колекторів або теплового насоса; 

- пасивний підігрів повітря за допомогою, наприклад, грунтового теплообмінника. 

Дім «плюс енергія» виробляє більше енергії, ніж споживає. Будинки зведені за таким стандартом протягом року можуть споживати і більше енергії, ніж виробляти, однак у річному балансі кількість виробленої енергії все-таки повинна перевищувати кількість споживаної. Для цього таке житло оснащується сонячними батареями та колекторами, рекуператорами тепла та грунтовими теплообмінниками.